Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Září

Fotogalerie > 2018
1. září: Na kadaňské střelnici se konal závod pod názvem Střelba na špalíky a na padoucha. Závodů, které pořádal AVZO TSČ PS Střelci Klášterec nad Ohří, se zúčastnilo 32 střelců z různých míst Čech.
1. září: Konec prázdnin byl ve znamení Dočesné v Žatci.  61. ročníku  slavností chmele a piva s nejdelší tradicí  v ČR se zúčastnilo rekordních šest desítek pivovarů z Čech, Moravy, Německa a opět také Japonska.
4. září: Trhači odehráli poslední přípravné utkání s Litoměřicemi, ve kterém prohráli vysoko 1:6 po třetinách 0:1, 0:4, 1:1. Během první přestávky se uskutečnila autogramiáda Ondřeje Kašeho, který se již v zámoří připravuje na start nového ročníku kanadsko-americké NHL.
6. září: Na Löschnerově náměstí se uskutečnila  módní přehlídka pod širým nebem. Výtěžek z dobrovolného vstupného poputuje na podporu kočičího spolku Petronella.
8. září: V Klášterci nad Ohří v lázeňském areálu Evženie se uskutečnil hudební festival Klášterecké promenády. Vstupné bylo zdarma.
9. září: Na zimním stadioně v Klášterci nad Ohří se uskutečnil hokejový zápas mezi veterány Klášterce nad Ohří a veterány České hokejové reprezentace. Utkání hrané na 3x15 minut nabídlo kvalitní podívanou, krásné hokejové akce a hodně gólů. Domácí tým prohrál s veterány české reprezentace 3:13 po třetinách 2:3, 1:4, 0:6. Po 1.třetině byly představeny nové dresy s novým logem. O druhé přestávce se místním představil nový maskot tygr, který dostal jméno Kuba. Ten si stihl zahrát s dětmi minihokej. Od letošního ročníku se klášterecký tým bude oficiálně jmenovat HC Tygři Klášterec nad Ohří. Hokejisté již druhým rokem budou hrát Krajskou hokejovou ligu Ústeckého kraje a hlavním cílem je postup zpět do 2. ligy. Novým trenérem se stal dlouholetý hráč a srdcař David Suk.

12. září: Mírové náměstí se proměnilo ve velké jeviště. Podruhé do našeho města zavítali členové skupiny akrobatů a performerů V. O. S. A. Theatre se svým představením Prášilov.
13. září: Na dětském dopravním hřišti se konal v Kadani již tradiční Den bez aut.
15. září: U řeky pod kadaňskými hradbami se uskutečnil nultý ročník akce s názvem Kadaňské hašení léta. K vidění byla hasičská technika i ukázky, a nechyběly ani atrakce pro děti.
15. září: Poprvé na Mírovém náměstí se uskutečnilo představení národnostních menšin žijících v Kadani. Celkem se jich představilo devět a letos v programu dominoval Nepál.
16. září: Poutní slavnost Povýšení sv. Kříže se konala ve farním kostele v Kadani. O hudební doprovod poutní mše se postarali Přemysl Kšica na varhany a Miroslav Smrčka na trubku. Program byl připraven na celý den.
16. září:  V areálu kláštera se uzavřela další sezóna Františkánského léta. Pódium patřilo country folk rockové skupině Úlet a pro děti si připravilo program divadlo Hnedle vedle.
19. září: Na sídlišti D se konalo setkání občanů s vedením města. Novinkou byla ukázka skládací lavičky, která se dá libovolně přemisťovat a uklízet si ji do společných prostor.
22. září: Kadaňské babí léto přijelo podpořit 150 startujících na tratích 5 a 9 km. Nejstarší účastkyní pochodu  byla  Mája Koutenská (1933).
29. září: V areálu františkánského kláštera se uskutečnil 19. ročník Svatováclavského vinobraní.
28.-29. září: Již 4. ročník NEVIX Bike Campu se konal  v areálu Autocampu v Prunéřově. Přes dvě desítky cyklistů různého věku a výkonnosti pod vedením zkušených lektorů vylepšovaly svojí techniku jízdy na horském kole v různě obtížných terénech v okolí autocampu a hradu Hasištejn.