Září - Kadaňské noviny

Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Září

Fotogalerie > 2017
2. září: Ve vinici v areálu františkánského kláštera se uskutečnil vinařský obyčej – zavírání hory. Od této chvíle je do vinice zakázán přístup, aby mohly hrozny v klidu dozrávat. Předtím se v klášterním kostele uskutečnila bohoslužba.
4. září: Začátek školního roku byl slavnostní cestou pro děti, které se do školy vydaly poprvé. Ve všech čtyřech základních školách je důstojně přivítali zástupci škol a města. V ZŠ Na Podlesí přišel děti přivítat také klaun Lojzík. Další fotografie jsou z 1. ZŠ.
5. září: V OC Chomutovka v pobočce innogy se uskutečnila autogramiáda Terezy Kostkové k příležitosti vydání nové knihy Srdce mého života.
7. září: V galerii Josefa Lieslera byla zahájena výstava skupiny kadaňských výtvarníků. Až do začátku října zde vystavují: Jitka Kůsová, akad. malíř Herbert Kisza, Kryštof Kisza, Vojtěch Kraus, Karel Pobříslo, Dalibor Vajnar a František Vlček.
9. září: Zlatou svatbu oslavili v obřadní síni města Jarmila Kocourková rozená Skořepová a Petr Kocourek. Svoje „Ano“ si řekli 9. 9. 1967 v Ústí nad Labem. Oddávajícím byl místostarosta Jan Losenický.
9. září: V kulturním domě skončil otevřený šachový turnaj o pohár královského města Kadaně. Celkovým vítězem se stal Jan Bartoš. Pořadatelem byl ŠK Střelnice Kadaň.
9. září: Taneční studio Reflex slavilo 10. výročí. Narozeninovou párty pořádalo ve Smetanových sadech. Narozeninový dort přišel rozkrojit starosta města Jiří Kulhánek.
10. září: SK Trhači Kadaň-HC Frýdek-Místek 3:4 (1:3, 0:1, 2:0). První domácí utkání v nové sezoně WSM ligy 2017/2018 vyznělo lépe pro hosty.
13. září: Vysoké snění byl název vystoupení artistů z V. O. S. A. Theatre, kteří se představili nejen na originálních strojích.
14. září: Na dětském dopravním hřišti se uskutečnila akce, kterou se město Kadaň tradičně připojilo k celoevropské iniciativě Den bez aut.
16. září: FK Tatran Kadaň-FL Bílina 1:6 (1:4). Domácí fotbalisté doplatili na svoje chyby, které hostující hráči dokázali potrestat.
16. září: Diamantovou svatbu oslavili v obřadní síni města manželé Antonie Slámková rozená Veselá a Viliam Slámka. Svoje „Ano“ si řekli 21. 9. 1957 v Kadani. Oddávajícím byl místostarosta Jan Losenický.
16. září: Diamantovou svatbu oslavili v obřadní síni města manželé Krista Tumpachová rozená Hollerittová a Vratislav Tumpach. Svoje „Ano“ si řekli 23. 11. 1957 v Kadani. Oddávajícím byla členka zastupitelstva  Olga Zörklerová.
16. září: United Colors od Kadaň – akce během které občané města mohli blíže poznat své spoluobčany z řady zemí světa.
16.-17. září: Na kadaňském náměstí se uskutečnil dvoudenní turnaj v v plážovém volejbalu, kterého se zúčastnilo 15 družstev.  
17. září: SK Kadaň -HC Energie K. Vary B 1:5 (0:1, 0:4, 1:0). Regionální liga staršího dorostu pokračovala dalším kolem.  
17. září:  V zahradách františkánského kláštera se uskutečnilo vystoupení hudebního divadla Hnedle Vedle. Již podruhé do Kadaně přijel zazpívat vítěz třetí řady reality show Česko hledá Superstar Zbyněk Drda.

21. září: V kulturním domě Střelnice vstoupila německá písničkářka Johna,vlastním jménem Nadine Krämer. Něžnou blondýnku doprovázel její dlouholetý hudební partner Kolja Pfeiffer.
21. září: Na Löschnerově náměstí v Kadani se uskutečnila další módní show pod širým nebem.
23. září: V areálu františkánského kláštera se uskutečnilo Svatováclavské vinobraní. Probíhalo ve znamení pěkného počasí a dobré nálady.
26. září: Po prázdninách se konalo opět vítání občánků Kadaně. Přivítat je přišel starosta Jiří Kulhánek.
26. září: 4. kolo poháru ČR ve florbale mužů: FBC DDM Kati Kadaň A-FB Hurrican Karlovy Vary 7:11 (1:4, 3:2, 3:5). Soupeř v silné sestavě potvrdil roli favorita.
30. září: FK Tatran Kadaň-SK Štětí 0:0 (0:0) na penalty 2:3. Domácí přivítala lídra tabulky a koncentrovaný výkon jim přinesl bod. Při penaltách nebyli daleko od druhého.
 
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky